Lietuvos DAAD klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Stipendijos Atranka

Atranka

E-mail Print PDF

Paraiškų vertinimas

 

Atranka

 

Paraiškas studijoms pirmiausia recenzuoja atrankos komisijos nariai iš Lietuvos ir Vokietijos. Šioje stadijoje labai daug lemia Jūsų paraiškos kokybė, išsamumas, įtikinamumas ir kalba. Jei paraiška netenkina formalių reikalavimų, ji gali būti atmesta. Vienas iš svarbiausių dokumentų, galintis nulemti preliminarų įvertinimą – Jūsų studijų ar mokslinio darbo programa, jos kokybė, pagrįstumas ir realumas.

 

Po šio preliminaraus neakivaizdinio įvertinimo paraiškos svarstomos bendrame Vokietijos ir Lietuvos atstovų atrankos komisijos posėdyje Vilniuje, dalyvaujant pareiškėjams. Atranka vyksta vasario mėn. antroje pusėje. Pokalbis (aišku, vokiškai arba angliškai) vyksta asmeniškai su kiekvienu ir trunka apie 20 min.

 

Pirmiausia Jūs turite prisistatyti, pagrįsti savo programą ir papasakoti apie jau turimus pasiekimus pasirinktoje srityje. Po to seka komisijos narių klausimai, kurie gali būti patys įvairiausi: kodėl Jūs pasirinkote tą ar kitą studijų programą, kokios šios mokslo krypties taikymo perspektyvos Lietuvoje ir Vokietijoje, ką Jūs jau žinote apie Vokietiją, kodėl Jums netinka studijos Lietuvoje, kokie Jūsų siekiai, baigus studijas ir t.t. Tai vienas lemiamų atrankos momentų.  

 

Po šio pokalbio tenka porai mėnesių apsišarvuoti kantrybe. Taip yra todėl, kad DAAD stipendijas mažoms šalims skirsto ne pagal šalis, o pagal regionus. Lietuva patenka į bendrą atranką kartu su Estija ir Latvija. Todėl galutinį atsakymą iš DAAD gausite maždaug kovo pabaigoje – balandžio mėn.