Lietuvos DAAD klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Renginiai 2008 m. seminaras - Įspūdžiai

2008 m. seminaras - Įspūdžiai

E-mail Print PDF

Jubiliejinis, veiklos penkmetį žymintis, Lietuvos DAAD klubo seminaras Europos kultūrų dialogo metai: aukštojo mokslo vaidmuo“, įvyko Vilniaus Mykolo Riomerio universitete 2008 m. gegužės mėn. 23 d. Renginį organizavo doc. dr. Ilona Čėsnienė, jai talkino universiteto užsienio ryšių skyriaus atstovė Daiva Astaševičiūtė.

 

Į renginį atvyko garbūs svečiai iš Vokietijos: Vokietijos ambasadorius Lietuvoje p. Volker Heinsberg, Vokietijos ambasados kultūros skyriaus vedėja p. Irja Berg, DAAD informacijos centro Rygoje vadovė p. Katharina Ertle, DAAD lektorė Kaune ir Klaipėdoje dr. Antje Johanning ir DAAD lektorius Vilniuje dr. Klaus Geyer.

 

Seminarą pradėjęs Klubo pirmininkas prof. Vaidotas Kažukauskas pasidžiaugė, jog Klubo veikla plečiasi ir aktyvėja, bendradarbiaujant su Vokietijos ambasados ir DAAD atstovais. Vienas tokių pavyzdžių – Vokietijos mokslininkų, DAAD atstovų ir Klubo narių bendradarbiavimas, vertinant gautas Lietuvos studentų paraiškas. Nauja patirtis, rodanti aukštą Klubo veiklos vertinimą, yra ir tai, jog šiemet pirmąkart kartą Klubo susitikime teikiami stipendininkų pažymėjimai Lietuvos studentams, laimėjusiems DAAD paramą.

 

Susirinkusiuosius pasveikino Mykolo Riomerio universiteto rektorius prof. Alvydas Pumputis. Jis pasidalijo mintimis apie pasaulyje vykstančius universitetų globalizacijos procesus ir dėl to kylančias problemas Lietuvoje. Kartais susidaro įspūdis, teigė pranešėjas, jog didžiosios šalys, visų pirma JAV, siekia į savo rankas perimti aukštos kvalifikacijos mokslininkų ir specialistų rengimą, o mažosioms Europos šalims numato palikti tik bakalaurų mokymą. Todėl Lietuvos aukštosioms mokyklos reikia pasirengti rimtai konkurencijai.

 

DAAD vardu sveikinimo žodį tarė DAAD lektorius Vilniuje dr. Klaus Geyer. Jis pabrėžė DAAD paramos, suteikiančios galimybę studijuoti Vokietijoje, svarbą jaunų žmonių profesiniam tobulėjimui ir tolimesnei karjerai. Lektorius taip pat paminėjo vaisingą Lietuvos DAAD klubo ir DAAD atstovų bendradarbiavimą.

 

Šiandieninė DAAD stipendininkė Vilma Bauerytė-Sabaliauskienė pasidalijo savo patirtimi ir įspūdžiais apie studijas Vokietijoje.

 

Vokietijos ambasadoriaus Lietuvoje p. Volker Heinsberg pasveikino visus susirinkusiuosius ir kartu su DAAD informacijos centro Rygoje vadove p. Katharina Ertle įteikė stipendininkų pažymėjimus Lietuvos studentams, gavusiems DAAD stipendijas kitiems mokslo metams.

 

Po trumpos pertraukėlės prasidėjo dalykinė seminaro dalis. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto prof. dr. Andrius Bielskis perskaitė diskusinį pranešimą "Kodėl Lietuvos aukštajam mokslui trūksta tarptautiškumo?". Lektorius, kelerius metus dirbęs Didžiosios Britanijos universitetuose, remdamasis savo patirtimi teigė, jog Lietuvos mokslo konkurencinės galimybės pasaulyje gana menkos. To priežastys – nevykstanti aukštojo mokslo reforma, keliskart mažesnis, nei kitose Europos šalyse, aukštojo mokslo finansavimas ir mokslininkų nesugebėjimas bendrai kovoti už savo reikalus. Jis pakvietė visus mokslininkus ir dėstytojus jungtis į vieningas profsąjungas, kurios gintų mūsų interesus.   

 

MRU doc. dr. Irena Žemaitaitytė ir doc. dr. Sarmitė Mikulionienė papasakojo apie migrantų mokymosi galimybių analizei skirtą PASS projektą, kuriam finansavimą skyrė Europos Sąjunga. Projektas paremtas mokymosi visą gyvenimą idėja tarpkultūrinėje edukacijoje. Autorės pabrėžė, jog mokymasis visą gyvenimą yra pagrindinis dalykas, siekiant pilietiškumo, stiprinant visuomeninius ryšius ir didinant užimtumą, todėl yra labai aktualus ir Lietuvai.

 

Renginio pabaigoje Lietuvos DAAD klubo pirmininkas prof. Vaidotas Kažukauskas supažindino susirinkusiuosius su DAAD paramos Lietuvai statistika bei papasakojo apie Klubo ir jo aktyviausių narių veiklą per penkmetį. Kadangi Klubo valdybos penkerių metų kadencija baigėsi, V. Kažukauskas pasiūlė išrinkti naujuoju Klubo pirmininku VU Filologijos fakulteto dokt. Daumantą Katiną. Kitas pasiūlytas pretendentas – Kauno skyriaus vadovas prof. Liudvikas Špokas savo kandidatūrą atsiėmė. Naujuoju Klubo pirmininku vienbalsiai išrinktas D. Katinas, o Klubo garbės pirmininku – prof. V. Kažukauskas. 

 

Toliau, skambant džiazui, susirinkusiuosius linksmino šaunūs šokėjai.