Nors organizatoriai pradžioje abejojo, ar atsiras daug norinčių vykti tolimą kelią, tačiau įvyko priešingai – susirinko gausus būrys dalyvių. Skaitlinga kauniečių komanda šįmet atvyko kartu – kelias neprailgo. Gi vilniečiai pasinaudojo galimybe dar visą savaitgalį pasimėgauti pavasariu ir nuostabiu oru pajūryje.
Seminarą pradėjo jo pagrindinė organizatorė doc. Žavinta Sidabraitė, o svečius sveikino Humanitarinių mokslų fakulteto dekanas doc. Rimantas Balsys. Jis pirmasis pastebėjo, kad klaustukas seminaro pavadinime labai tinka, antraip šeiminkams tektų įsižeisti, kadangi Klaipėdos universitetas – pilnateisis ir sėkmingai dirbantis Lietuvos universitetas.
Klubo nariams prisistatė naujoji neseniai kadenciją pradėjusi DAAD lektorė Kaunui ir Klaipėdai dr. Antje Johanning. Ji papasakojo apie naujoves, skirstant DAAD stipendijas, pateikė statistinius duomenis apie Lietuvos DAAD stipendininkus, bei pakvietė visus Klubo narius aktyviai dalyvauti paraiškų DAAD stipendijoms gauti vertinime. DAAD informacijos centrui Rygoje, organizuojančiam šį vertinimą, bei potencialiems stipendininkams labai svarbu, kad atrankos procedūra būtų objektyvi ir nebiurokratiška. Todėl DAAD, atsižvelgusi ir į ne kartą Lietuvos DAAD klubo reikštą nuomonę, nutarė preliminarią atranką vykdyti šalyse, kuriose gyvena paraiškų teikėjai.
Klaipėdos Apreiškimo vienuolyno vadovas brolis Sigitas Benediktas Jurčys supažindino su pranciškonų vienuolyno misija, jo istorija bei šiandienos veikla Klaipėdoje ir Žemaitijoje. Svečius nustebino vienuolių pastangos padėti ieškantiems savo kelio žmonėms. Vienuoliai stengiasi pagelbėti į narkotikus klimpstantiems jaunuoliams, šeimoms, nesugebančioms spręsti savo problemų.
Klaipėdos universiteto doc. Marijus Šidlauskas svarstė apie šiuolaikinės literatūros ir žmogiškųjų vertybių santykį. Šiuolaikinė literatūra tarsi vis dar įrodinėja, kad jos paskirtis nėra įrodinėti vertybes, t.y. moralizuoti. Tradicija sena – dar Herakleitas kartojo, kad tiesos įrodinėjimas reiškia prastą skonį ir vulgarų stilių. Tačiau atsisakyti moralizuoti nereiškia užsiimti asocialumo ar amoralumo propaganda. Nemaža dalis šiuolaikinės literatūros, įskaitant lietuviškąją, šiandien moralizuoja antraip, mėgaujasi bulvariniu atsainumu ir fiziologiniu dirginimu, įsileido kriminalinio pasaulio mentaliteto bei elgsenos šablonus, necenzūrinę leksiką. Pranešimo autoriui literatūra, kuri šį sopėjimą paverčia erogeninių zonų dirginimu, nešvankiu anekdotu, keiksmu ar spjūviu, atrodo mažų mažiausiai įtartina. Šis pranešimas sukėlė nemaža diskusijų – bandyta ieškoti literatūros amoralumo priežasčių ir kelių jam įveikti.
Seminarą apibendrinęs Klubo pirminkas prof. V. Kažukauskas padėkojo renginio organizatorei Ž. Sidabraitei, kurios vienos pastangomis pavykto surengti gražų, išsiskyrusį dėmesiu dvasinėms problemoms, renginį. Jis taip pat apgailestavo, kad didžioji dauguma buvusiųjų DAAD stipendininkų gyvena Vilniuje arba Kaune, todėl kituose miestuose studentai DAAD galimybėmis naudojasi mažai.
Tačiau malonios staigmenos tuo nesibaigė: buvome pakviesti į Prano Domašaičio galeriją, kur puikios gidės padedami, daugelis atradom šį meninką ir jo nuostabius darbus. Po vizito trumpą birbynės koncertą mums surengė profesorius Vytautas Tetenskas.
Ir tai dar ne viskas: pradedant renginio aptarimą kavinėje, visus palinksmino šaunios dainuojančios ir grojančios Klaipėdos studentės. Puikiai surengtas seminaras visiems patiko tiek, kad kauniečius teko ilgokai raginti namo. Tai pavyko padaryti tik Žavintos garbei sugiedojus ilgiausių metų, ir nutarus būtinai vėl susitikti.