Lietuvos DAAD klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Renginiai 2006 m. seminaras - Įspūdžiai

2006 m. seminaras - Įspūdžiai

E-mail Print PDF

 

2006 m gegužės 19 d. įvyko ketvirtasis metinis Lietuvos DAAD klubo susitikimas-seminaras. Šį kartą buvę DAAD fondo stipendininkai rinkosi Vilniaus pedagoginiame universitete. Seminaro tema „Lietuvos mokslo ir mokymo plėtra bendroje Europos Sąjungos erdvėje“ sudomino daugelį klubo narių. Renginio programa buvo turininga: pranešimai įdomiomis ir aktualiomis akademinei bendruomenei temomis, diskusijos, vakaronė suartino klubo narius.

 

Seminarą atidarė klubo narė, doc. dr. Grasilda Blažienė. Pasveikinusi svečius, pasidžiaugusi gausiu dalyvavimu, ji suteikė žodį Vokietijos ambasados spaudos ir kultūros skyriaus vedėjui p. Dirkui Rolandui Hauptui. Prisimindamas savo Alma Mater – Lundo universitetą, p. Hauptas pabrėžė universitetų ir jų absolventų bendravimo svarbą ir abipusę naudą pabaigus studijas.

 

Sveikinimo žodį seminaro dalyviams tarė VPU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis. Jis kalbėjo ne tik apie universitetų problemas ir skaudulius, bet ir apie kelius, kaip šias problemas galima spręsti: ryžtingai, drąsiai, saugant universitetų humanistinę dvasią.

 

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojo p. Gintaro Steponavičiaus pranešimas buvo skirtas aukštojo mokslo problemoms Lietuvoje. Pranešėjas daug dėmesio skyrė universitetų vidinėms problemoms, finansavimo klausimams, požiūriui į aukštąsias mokyklas kaip į paslaugos teikėją rinkos ekonomikos sąlygomis, taip pat pasidalino savo, kaip dėstytojo, patirtimi. Seminaro dalyvius nudžiugino tai, kad siekiant pagerinti universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų būklę, rengiami naujų norminių teisės aktų projektai. P. Gintaro Steponavičiaus pranešimas sulaukė didelio auditorijos dėmesio. Pranešėjui buvo pateikta visa eilė aktualių klausimų, išsivystė įdomi diskusija.

 

Įdomų pranešimą parengė VPU absolventas, taip pat DAAD stipendininkas, dabartinis Lietuvos radijo ir televizijos generalinis direktorius p. Kęstutis Petrauskis. Pranešimo tema: „Švietimas ir žiniasklaida“. Buvo kalbama apie aktualius nūdienos visuomenėje žiniasklaidos principus, žiniasklaidos situaciją šiandieninėje Lietuvoje. Pranešimas taip pat susilaukė nemenko skaičiaus klausimų.

 

Apibendrinusi nuveiktą darbą, doc. dr. G. Blažienė visų klubo narių vardu pasveikino Lietuvos DAAD klubo pirmininką prof. V. Kažukauską, tapus 2005 m. Lietuvos Mokslo premijos laureatu.

 

Pasibaigus pranešimams, renginys tęsėsi. Pedagoginio universiteto svetainėje „Bičiuliai“ vyko neformalios diskusijos ir vakaronė su linksmu „Poringės“ ansambliu.

 

Skaidra Girdenienė