Lietuvos DAAD klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Renginiai 2005 m. seminaras - Įspūdžiai

2005 m. seminaras - Įspūdžiai

E-mail Print PDF

2005 m. gegužės 27 d. įvyko trečiasis metinis Lietuvos DAAD klubo susitikimas-seminaras. Šį kartą klubo narius – buvusius DAAD fondo stipendininkus – į svečius pasikvietė Kauno technologijos universitetas. Seminaro programa buvo įdomi ir turininga: joje buvo numatyta laiko ir dalykiniams pranešimams bei rimtiems pokalbiams, ir linksmiems renginiams bei neformalioms diskusijoms.

 

Seminarą atidarė klubo pirmininkas prof. V. Kažukauskas. Savo sveikinimo kalboje jis pasidžiaugė, kad klubas sėkmingai tęsia savo veiklą ir kasmet pradžiugina savo narius įdomiais renginiais.

 

Renginio šeimininkų vardu kalbėjo KTU prorektorius mokslui V. Ostaševičius. Jis pristatė seminaro dalyviams savo universitetą, trumpai apibūdino iškilesnių katedrų veiklą, paminėjo tarptautinio bendradarbiavimo projektus ir nubrėžė universiteto perspektyvas. Susidarė įspūdis, kad šis universtitas dirba europietiškai, neatsilieka nuo mokslo ir technologijų pažangos.

           

Tradiciškai seminaro dalyvius pasveikinti atvyko ir Vokietijos ambasados Lietuvoje spaudos skyriaus vadovė p. Simone Stemmler. Savo pranešime ji pabrėžė, kad Europos Sąjungai, kurios nare Lietuva tapo 2004 metais, iškyla ne tik ekonominių ir politinių, bet ir kultūrinio pobūdžio iššūkių. Vienas jų – tarpusavio nepasitikėjimo ir baimės nugalėjimas. Šiuo metu kuriama Europos aukštojo mokslo erdvė gali labai pasitarnauti nugalint skirtumus ir tarpusavio nepasitikėjimą. Šiame procese svarbus ir tokių organizacijų kaip DAAD klubas vaidmuo, nes čia susibūrę žmonės, pažįstantys dvi kultūras ir geriausiai galintys jas viena su kita suartinti.

           

Įdomus buvo ir neseniai DAAD iniciatyva įsteigtos Baltijos šalių aukštųjų mokyklų kontoros Rygoje vadovės Katharinos Ertle pranešimas. Ji pastebėjo, kad bendradarbiavimas tarp Baltijos šalių mokslo ir švietimo srityje nėra labai išplėtotas. DAAD centras Rygoje yra pasirengęs skatinti ne tik Baltijos šalių bendradarbiavimą su Vokietija, bet ir remti jų tarpusavio santykių plėtotę.

           

Pirmojoje seminaro dalyje dar kalbėjo DAAD atstovas Kaune Michaelis Kleesas ir Vilniuje dr. Klausas Geyeris. Pirmasis apžvelgė aktualias DAAD stipendijų programas, o antrasis pateikė lingvistinį pranešimą apie vyriškos ir moteriškos giminės raišką vokiečių kalboje.

           

Kalbotyros netrūko ir antrojoje seminaro dalyje. Vienas žymiausių lituanistų ir lietuvių kalbos istorijos specialistų prof. Z. Zinkevičius paskaitė labai turiningą pranešimą apie Mažosios Lietuvos reikšmę Lietuvių kultūros ir ypač raštijos raidai. Šis įdomus ir daug reikšmingų Lietuvos kultūros istorijos detalių atskleidęs pranešimas puikiai parengė dirvą antrajam popietinės seminaro dalies pasisakymui, kurio autorius, Kaliningrado “Vokiečių – rusų namų” vadovas Peteris Wunschas, papasakojo apie Vokietijos ir Kaliningrado srities bendradarbiavimą, ypač atsižvelgdamas į kultūrinius tokio bendradarbiavimo aspektus. Kad abu antrosios dalies pranešimai buvo labai įdomūs klausytojams, rodė ir klausimų gausa.

           

Kaip minėta seminare netrūko ir pramogų. Po dalykinės rimtosios seminaro dalies visi dalyviai buvo pakviesti eiti į Kauno lėlių teatrą, kuriame žiūrėtas šmaikštus lietuviškas muzikinis spektaklis. Po spektaklio dalyvių laukė prašmatnus priėmimas teatro foje, kur visi turėjo puikią progą pabendrauti, užmegzti naujų naudingų pažinčių ar tiesiog maloniai pasišnekučiuoti.

 

 

Lina Plaušinaitytė