Lietuvos DAAD klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Renginiai 2014 m. Lietuvos DAAD klubo vasaros stovykla

2014 m. Lietuvos DAAD klubo vasaros stovykla

E-mail Print PDF
Š. m. rugpjūčio 15–17 d. Lietuvos DAAD klubas surengė tradicinę vasaros stovyklą, kurios pagrindinis tikslas – DAAD alumnų ir naujųjų stipendininkų susitikimas. Šių metų stovykla vyko kaimo turizmo sodyboje „Senasis Rambynas“ ir buvo skirta Kristijono Donelaičio 300-tosioms gimimo metinėms pažymėti bei susipažinti su Mažosios Lietuvos kraštu. 
 
Pirmąją renginio dieną stovyklos dalyviai susipažino vieni su kitais, su sodybviete, kurios pagrindiniame pastate XX a. pradžioje veikė vokiečių mokykla. Vakare Lietuvos DAAD klubo valdybos narys dr. Žydrūnas Rutkauskas pavietė į viktoriną, kurios tema "Ką žinai apie Lietuvos DAAD klubą?". Stovyklos dalyviai keturiose grupėse atsakinėjo į klausimus apie Klubo įkūrimą, struktūrą ir veiklą, o nugalėtojams atiteko Varnėnų kaimo bendruomenės moterų numegzti dirbiniai. 
 
Antroji diena buvo skirta susipažinti su Kristijono Donelaičio gyvenimu bei kūryba. Klaipėdos universiteto docentė dr. Žavinta Sidabraitė vaizdžiai pasakojo apie Kristijono Donelaičio gyvenimą, jo pomėgius - sodą, senovinius instrumentus, klavesinus - bei kūrybą, taip pat pasidalino įspūdžiais iš viešnagės Kaliningrado srityje, kurioje dar gyvi Kristijono Donelaičio pėdsakai. Po pietų DAAD klubo nariai bei svečiai su Rambyno regioninio parko Kultūros skyriaus vy. kultūrologe ir gide Giedre Skipitiene aplankė Rambyno piliakalnį, Rambyno regioninio parko lankytojų centrą, Bitėnų kapinaites, Gandrų koloniją, Vilkyškių miestelį ir netoliese jo augančią septyniolikakamienę eglę. Vakare renginio dalyviai savo įspūdžius aptarė pirtyje.
 
Paskutinę dieną vyko tradicinė kontaktų mugė ir ateities veiklos aptarimas.
 
Renginio nuotraukos:
 
 
Programa:

Penktadienis, rugpjūčio 15 d.
14.00 val. atvykimas, registracija
15.00 val. renginio atidarymas, sveikinimo žodžiai, programos pristatymas ir aptarimas
15.30 val. susipažinimas su sodyba
16.00 val. pietūs
18.00 val. viktorina
20.00 val. stovyklos dalyvių prisistatymas, artimesnis susipažinimas

Šeštadienis, rugpjūčio 16 d.
09.00 val. pusryčiai
10.00 val. paskaita apie Kristijoną Donelaitį, jo gyvenimą ir kūrybą. Pranešėja – doc. dr. Žavinta Sidabraitė (Klaipėdos universitetas)
11.00 val. pietūs
12.00 val. ekskursija po Rambyno regioninį parką: Bitėnų kapinaitės, gandrų kolonija, Rambyno piliakalnis
18.00 val. vakarienė
20.00 val. kultūrinė programa

Sekmadienis, rugpjūčio 17 d.
09.00 val. pusryčiai
10.00 val. DAAD alumnų ir naujųjų stipendininkų susitikimas
11.00 val. kontaktų mugė
12.00 val. renginio pabaiga, atsisveikinimas, išvykimas