Lietuvos DAAD klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Renginiai 2013 m. jubiliejinis seminaras

2013 m. jubiliejinis seminaras

E-mail Print PDF
2013 m. gegužės 31 d. Vilniaus universitete vyko jubiliejinis Lietuvos DAAD klubo seminaras, skirtas Lietuvos ir Vokietijos santykiams politikos, ekonomikos, kultūros, švietimo ir mokslo srityse per pastaruosius dešimt metų.

Seminaro dalyvius sveikino Vilniaus universiteto l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys, Lietuvos DAAD klubo įkūrėjas ir garbės pirmininkas prof. Vaidotas Kažukauskas, DAAD Vidurio, Rytų Europos ir NVS šalių grupės vadovas Benedikt Brisch, LR Švietimo ir mokslo ministerijos Studijų, mokslo ir technologijų departamento direktoriaus pavaduotoja Birutė Miškinienė.

Pirmojoje seminaro dalyje LR Seimo narys ir Tarpparlamentinių ryšių su Vokietijos Federacine Respublika grupės pirmininkas prof. Kęstutis Masiulis apžvelgė Vokietijos energetikos kaitos programą, Lietuvos-Baltijos šalių prekybos rūmų Lietuvos biuro vadovė Audronė Ercienė informavo apie Lietuvos ir Vokietijos prekybinius santykius, Gėtės instituto Lietuvoje vadovė Johanna M. Keller pasakojo apie kultūrinius dviejų šalių ryšius, o Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentė dr. Jurgita Paužaitė-Kulvinskienė informavo apie Vokietijos ir Lietuvos bendradarbiavimą mokslo ir akademinėje srityje.

Antroje susitikimo dalyje susirinkusius sveikino Vokietijos Federacinės Respublikos am-basadorius Lietuvoje Matthias Mülmenstädt, naujiesiems stipendininkams jis ir DAAD at-stovai įteikė DAAD stipendijų pažymėjimus.

Po pertraukos seminaro dalyviams buvo suorganizuota ekskursija po Vilniaus universiteto Centrinių rūmų ansamblį.

Renginio kultūrinėje dalyje skambėjo Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinio ansamblio „Jazz island“ atliekami lietuvių liaudies, Lietuvos bei užsienio kompozitorių kūriniai.
 
Vakarą vainikavo priėmimas Vokietijos ambasadoriaus rezidencijoje Turniškėse.
 
Lietuvos DAAD klubo jubiliejinio seminaro pagrindinės programos nuotraukas rasite Klubo nuotraukų svetainėje čia>>