Lietuvos DAAD klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Renginiai Šventinis koncertas

Šventinis koncertas

E-mail Print PDF
Šv. Jonų bažnyčioje – šventinis koncertas alumnams

Pasibaigus Kalėdų iškilmėms, bet dar neprasidėjus Naujųjų šėlsmui, Šv. Jonų bažnyčioje susitiks ir savo kūryba vilniečius pradžiugins du muzikai – tenoras Arūnas Dingelis ir pianistas Mantautas Katinas. Kaip ir daugelis jųdviejų pasirodymų, ir šis – kiek netikėtas. Šiuokart abu muzikantus koncertui sutelkė Vilniaus universiteto filologijos fakulteto Alumnų draugija bei Lietuvos DAAD klubas.
    
Dažnai „ne pagal tvarkaraštį“ koncertuojantis Arūnas Dingelis linkęs į spontanišką kūrybos procesą, kur svarbiausia – tai, ką patiriame čia ir dabar. Tad jo pasirodymai neretai tampa ilgai išliekančia menine patirtimi klausytojui. A. Dingelis anksti atsiskleidė kaip talentingas dainininkas, o 1984 m. tapo konkurso „Dainų dainelė“ laureatu. Tuo pačiu metu jis aktyviai koncertavo kaip „Ąžuoliuko“ choro solistas, kartu su choru tapo nugalėtoju tarptautiniuose konkursuose Vokietijoje bei Prancūzijoje, dainavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu orkestrais, ansambliu „Musica humana“ Lietuvoje ir už jos ribų.

Studijuodamas profesoriaus Virgilijaus Noreikos dainavimo klasėje, A. Dingelis surengė reči-talius Jungtinėse Amerikos Valstijose, koncertavo Airijoje ir Venesueloje. Lietuvos na-cionalinio operos ir baleto teatro studijoje dainininkas paruošė ir atliko kelis pagrindinius operos vaidmenis. Vėliau, susidomėjęs jogų filosofija, A. Dingelis iš kelio į didžiąją operos sceną bei populiarius televizijos projektus pasuko link kamerinės, meditatyvinės muzikos. Tad jo repertuaras aprėpia platų spektrą vokalinių žanrų bei stilių – nuo liaudies dainos iki miuziklų bei Donicečio, Čaikovskio, Pučinio, Čilea operų arijų.
    
Pianisto Mantauto Katino muzikinio gyvenimo pradžia irgi Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje. Vėliau jis baigė magistrantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2009 m. – Londono Karališkojoje muzikos akademijoje žymios pianistės ir pedagogės Sulamitos Aronovsky klasėje, pas kurią studijuoja iki šiol.

M. Katinas, 2010 m. laimėjęs tarptautinį „Ile de France“ pianistų konkursą, dažnai kviečiamas koncertuoti Paryžiuje. Pastaraisiais metais jis koncertavo Philomuses salėje, Maison Laffitte, Tremblay en France koncertų salėse bei Piano en Saintonge festivalyje Pietų Prancūzijoje. Pianistas yra surengęs daugelį rečitalių – Vilniaus Rotušėje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Kauno filharmonijoje, D. Britanijos bei Airijos koncertų salėse. M. Katinas taip pat koncertavo ir su pagrindiniais Lietuvos orkestrais, diriguojamais Sauliaus Sondeckio, Donato Katkaus ir Jozefo Valnigo. Jau vaikystėje M. Katinas atsiskleidė ir kaip koncertmeisteris – „Ąžuoliuko“ chorui akompanavo gastrolėse Japonijoje, Šveicarijoje, Suomijoje bei Švedijoje. Vėliau rengė kamerinės muzikos koncertus su dainininkais Juozu Malikoniu, Ignu Misiūra, Irena Zelenkauskaite, Joana Gedmintaite, Mindaugu Zimkumi, Raminta Vaicekauskaite ir kt.
        
Koncertas vyks gruodžio 28 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje. Programoje - Bacho, Metnerio, Debiusi, Tosti, Čilea, Kačanausko, Bražinsko ir kitų žymių kompozitorių fortepijoniniai bei vokaliniai kūriniai. Renginio plakatas>>
 
Lietuvos DAAD klubo informacija
Algirdo Rakausko nuotrauka