Lietuvos DAAD klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Renginiai Mantauto Katino fortepijoninės muzikos koncertas

Mantauto Katino fortepijoninės muzikos koncertas

E-mail Print PDF
Š. m. liepos 22 d. 14 val. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje (Pamario g. 43) vyko Mantauto Katino fortepijoninės muzikos koncertas. Koncertą organizavo Lietuvos DAAD klubas savo trijų dienų seminaro "Migracija ir integracija" metu. 
 
Koncerte skambėjo F. Liszto, C. Debussy, N. Metnerio kūriniai.
 
Fortepijonu skambinti pradėjęs Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje Mantautas Katinas tęsė mokslus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2009 m. baigė magistrantūros studijas Londono Karališkojoje muzikos akademijoje žymios pianistės Sulamitos Aronovsky klasėje.

2010 m. laimėjęs tarptautinį „Ile de France“ pianistų konkursą Prancūzijoje pianistas dabar dažnai kviečiamas ten koncertuoti. Pastaraisiais metais jo koncertai vyko Philomuses salėje Paryžiuje, „Piano en Saintonge“ fortepijoninės muzikos festivalyje Pietų Prancūzijoje, Maisons Laffitte bei Tremblay en France miestų koncertų salėse. M. Katinas taip pat yra surengęs daugelį rečitalių Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje. Tarp pasirodymų su orkestrais paminėtinas Mocarto koncertas d-moll su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Sauliaus Sondeckio, koncertas A-dur su LMTA orkestru, diriguojamu Jozefo Valnigo, Haidno D-dur ir Bacho d-moll koncertai su Vilniaus Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu Donato Katkaus, Rachmaninovo antrasis koncertas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.

Jau vaikystėje M. Katinas atsiskleidė ir kaip koncertmeisteris – „Ąžuoliuko“ berniukų ir jaunuolių chorui akompanavo gastrolėse Japonijoje, Šveicarijoje, Suomijoje bei Švedijoje. Vėliau rengė kamerinės muzikos koncertus su dainininkais Juozu Malikoniu, Ignu Misiūra, Irena Zelenkauskaite, Joana Gedmintaite, Mindaugu Zimkumi, Raminta Vaicekauskaite, fleitininku Vyteniu Gursčiu ir kt.