Lietuvos DAAD klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Renginiai 2-asis Pasaulio DAAD alumnų susitikimas Bonoje

2-asis Pasaulio DAAD alumnų susitikimas Bonoje

E-mail Print PDF
2011 metų pabaigoje – gruodžio 8-12 dienomis – buvusioje Vokietijos sostinėje Bonoje, kur nuo seno įsikūrusi DAAD centrinė būstinė, įvyko 2-asis DAAD alumnų klubų ir draugijų atstovų iš viso pasaulio susitikimas.
 
Renginį organizavo DAAD atstovai, kuruojantys DAAD alumnų veiklą pasaulyje: Ruth Krahe, Dr. Helmut Blumbach, Peter Bachmann ir Renate Maehler.  Įdomu, jog pirmasis toks susitikimas įvyko daugiau nei prieš dešimtmetį – 1999 m. Per šį laikotarpį pasikeitė visa DAAD vadovybė, todėl naujieji vadovai prisipažino, jog toks susitikimas – gera patirtis bei paskata tobulėti ne tik svečiams, bet ir jiems patiems.

Be organizatorių susitikime dalyvavo 85 svečiai iš viso pasaulio, atvykę tiek iš šalių-lyderių: JAV, Japonijos, Australijos, Suomijos, Pietų Korėjos ir kitų, tiek iš egzotiškųjų Burkina-Faso, Dramblio Kaulio Kranto, Ganos, Tanzanijos, Tailando ir kitų. Taip pat atvyko garbingi Vokietijos valdžios atstovai, esami ir buvę DAAD vadovai: Vokietijos Bundestago narė, Vokietijos užsienio reikalų viceministrė (Staatsministerin) Cornelia Pieper, 1988-2007 metais DAAD prezidento pareogas ėjęs profesorius Theodor Berchem, 1995-2011 metais buvęs viceprezidentas ir laikinai ėjęs prezidento pareigas prof. Max Huber (2012 m. DAAD prezidente tapo prof. dr. Margret Wintermantel, o viceprezidentu – prof. dr. Joybrato Mukherjee), 1990-2010 metais buvęs DAAD generalinis sekretorius dr. Christian Bode (nuo 2010 m. spalio šį postą užima dr. Dorothea Rüland), bei DAAD centrinio skyriaus Bonoje vadovas Rudolf Boden.
 
Susitikimas-seminaras truko tris dienas. Pirmąją pranešimus pristatė „tandemai“, kaip juos pavadino organizatoriai: DAAD atstovai, kuruojantys tam tikrus regionus, bei tų regionų aktyviausiųjų DAAD alumnų klubų atstovai. Iš viso tokių tokių „tandeminių“ pranešimų buvo 12. Galime pasigirti, jog Lietuvos, kaip aktyviausios šalies DAAD alumnų veikloje Rytų Europje, atstovas – šių eilučių autorius – taip pat pristatė mūsų Klubą ir jo veiklą. Tarp kitų faktų apie mūsų šalį ir Klubą, auditoriją labai pradžiugino Prancūzijos Nacionalinės geografijos draugijos įrodymas, jog būtent Lietuvoje yra Europos geografinis centras.

Aišku, tiek savo veiklos mąstais, tiek narių skaičiumi negalime lygintis su didžiųjų šalių klubais, turinčiais po kelis tūkstančius narių, kuriems DAAD skiria didelį dėmesį ir paramą. Įdomu, jog tarp tokių aktyvių šalių atsidūrė Kolumbija, Etiopija, Mongolija ir kitos, nors jų klubų veikloje jaučiamas ir didelis valstybinių organizacijų dėmesys ir įnašas, siekiant plėsti ryšius su Europa. Tuo tarpu labiau išsivysčiusios šalys – Japonija, JAV, Pietų Korėja, Lietuva – savo veiklą labiau orientuoja „klubiškumo“ linkme. Tarkime, japonai labai vertina BBB (Butter-Brot-Bier) bendravimo aspektą, tuo tarpu Amerikos klubas, nors gana negausus, bet savo veikloje vysto amerikietiškųjų tradicijų dvasią: jie, siekdami atsidėkoti DAAD už paramą finansuojant JAV piliečių stažuotes Vokietijoje visuomeniniais pagrindais ieško lėšų ir patys kasmet siūlo po vieną-dvi stipendijas Vokietijos atstovų stažuotėms Amerikoje. 

Aišku, tarp tikrai aktyvių klubų, matėsi nemaža ir „popierinių“, kuriems šis susitikimas gal padės labiau „įsibėgėti“. Tarkime, Rytų, Vidurio ir Vakarų Europos regione iš labiau išsiskiriančių mums geografiškai artimiausi yra Čekijos, Makedonijos, ir, aišku, pačios Vokietijos klubai, kurių pastarojoje šalyje yra net keli. Tarp aktyvesniųjų iš Rytų kaimynių išsiskyrė Ukrainos Donecko ir Rusijos Baškorkostano klubai.
 
 Antrąją dieną organizatoriai pasiūlė svečiams pasitobulinti seminaruose įvairiomis temomis: paraiškų rašymas, renginių organizavimas, seminarų ir darbinių susitikimų (workshops) vedimo metodikos, bei pagilinti Vokietijos istorijos ir politikos žinias.

Paskutiniąją dieną buvome pakviesti dalyvauti iškilmingame buvusio DAAD prezidento prof. Theodor Berchem vardo pirmojo prizo įteikime. Šį 10 000 Eurų apdovanojimą DAAD įsteigė 2011 m. Jis bus skiriamas išskirtiniams asmenims, ypač pasižymėjusiems remiant ir skatinant tarptautiškumą bei tarptautines kultūros vertybes (Internationalität und Interkulturalität). Pirmuoju prizu apdovanotas prof. dr. Burkhard Rauhut, įkūręs ir šiuo metu vadovaujantis Vokietijos technologijos universitetui Omane (German University of Technology – GUtech im Oman). Plačiau apie šį apdovanojimą skaitykite čia: 1>>, 2>>

Tarp kitų įdomesnių akimirkų Bonoje, kuri nėra ypač įdomi ir išsiskirianti architektūriniu požiūriu, buvo apsilankymas Kalėdinėje mugėje (Weihnachtsmarkt). Būtų šaunu, kad tokia šventiška nuotaika, čirškinamų kepsnių ir bulvinių blynų – skanesnių nei lietuviški – bei karšto vyno ir pyragų kvapai ir tikrai linksmi mugės lankytojai galop atkeliautų ir mūsuosna, nes mūsų mugėms dar tikrai yra kur plėstis!

Vienas svarbesnių seminaro nutarimų – tai, jog panašius įkvepiančius susitikimus būtina rengti ne kas dvylika, o bent jau kas trejus metus, ir naujieji DAAD vadovai tai pažadėjo. Nutarta susitikti ne tik Bonoje, bet organizuoti šiuos renginius įvairiose šalyse, kuriose veikia aktyvūs klubai – taigi, galime viltis, jog netrukus sulauksime daugybės svečių ir Lietuvoje. Taip pat DAAD skatina visus buvusius stipendininkus – ne tik DAAD, bet ir kitų organizacijų – remti ir aktyviai dalyvauti Alumniportal Deutschland veikloje. 

Gausybę susitikimo nuotraukų rasite čia>>

Ir pabaigai – įdomi detalė, rodanti, kaip taupomos valstybės lėšos Vokietijoje – visų bendrų pasisėdėjimų ir vakaronių metu organizatoriai nė karto nepasiūlė svečiams taurės vyno ar kito „laipsniuoto“ gėrimo – tai – kiekvieno asmeninės kišenės reikalas.

Prof. Vaidotas Kažukauskas
Lietuvos DAAD Alumnų Klubo garbės prezidentas